PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2024

narty i snowboard

 

PÓŁKOLONIE FREESTYLE WORLD – ZIMA 2024

Dla kogo : Dzieci w wieku 7-14LAT

Miejsce: PIWNICZNA-ZDRÓJ – WIERCHOMLA

Terminy:

TURNUS 1:   12 -16 lutego 2024 (20 miejsc)

TURNUS 2:   19 – 23 lutego 2024 (20 miejsc)

 

Z myślą o dzieciach, które spędzają ferie w mieście PIWNICZNA-ZDRÓJ i okolicach, organizujemy ZIMOWE PÓŁKOLONIE FREESTYLE WORLD!

Nasze turnusy trwają 5 dni i są wypełnione sportem, aktywnościami na świeżym powietrzu i ciekawymi blokami treningowymi. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi i  wykwalifikowanej kadrze trenerskiej możesz być pewny, że Twoje dziecko spędza czas w sposób zdrowy, kreatywny i rozwojowy, a Ty możesz być spokojny o jego bezpieczeństwo!

Podstawową część programu stanowią zajęcia narciarskie i snowboardowe, podzielone każdego dnia odpowiednio na dwa bloki zajęciowe. Pod czujnym okiem instruktorów, realizujemy nasz autorski program szkoleniowy. Będziemy wykorzystywać okoliczną infrastrukturę: stoki stacji narciarskiej Wierchomla oraz tamtejszy snowpark.

Poza doskonaleniem techniki jazdy, przygotowaliśmy oczywiście wiele aktywności, frajdy i zabawy!

Na zakończenie półkolonii planujemy wspólne ognisko.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest pamiątkowy gadżet z półkolonii. Ponadto, na zakończenie każde dziecko otrzyma miły upominek.

Półkolonie z Freestyle World Piwniczna to aktywnie spędzony czas, nowe przyjaźnie i świetna zabawa!

GDZIE REALIZUJEMY TRENINGI?

 

Miejsce naszych codziennych treningów to Stacja narciarska „Dwie Doliny – Wierchomla”. Położona jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej – Zdroju. Wyciągi zlokalizowane są na zboczach otaczających Wierchomlę Małą, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m. n.p.m.). Zarówno tamtejsze trasy, jak i Snowpark Wierchomla sprawdzą się doskonale do prowadzenia naszych codziennych bloków treningowych.

Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego.  Wyciąg krzesełkowy i 3 wyciągi orczykowe (Stonoga, Polanki, Toczek)

Stoki są bardzo zróżnicowane, systematycznie naśnieżane, prawie wszystkie trasy zjazdowe są oświetlone, a przy nich mieszczą się punkty gastronomiczne. W jednej z tamtejszych  restauracji będziemy realizować naszą przerwę obiadową.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Kluczem do sukcesu jest wykwalifikowana i doświadczona kadra oraz samodzielnie przygotowany, sprawdzony program. Nasze zajęcia prowadzimy z naciskiem na bezpieczeństwo, nowe umiejętności oraz doskonałą zabawę! Zdrowy rozwój Twojego dziecka jest dla nas szczególnie istotny, dlatego dbamy o aktywny program, szczególnie teraz, w obliczu zagrożeń i widocznych już konsekwencji siedzącego trybu życia.

To, czym możemy się również pochwalić to małe grupy, pozwalające na indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz poziom dostosowany do każdego z nich.

Nie ma nic lepszego niż uśmiechnięte twarze uczestników naszych zajęć. Bardzo dziękujemy za Wasze pozytywne opinie i wyrazy uznania. Fakt, że wracacie do nas coraz liczniej to dla nas najlepsza nagroda i dowód na to, że warto dawać z siebie jeszcze więcej!

PROGRAM ZAWIERA:

 

TRENINGI NA TYCZKACH:

W pierwszym bloku zajęciowym przewidujemy trening gigant na początku na krótkich tyczkach „kolanowkach” później na długich tyczkach.

Technika jazdy krótkim i długim skrętem najpierw na zadaniówkach na trasie przy odpowiednim doborze ćwiczeń, a później wskakujemy na tyczki i szlifujemy linię jazdy przy wymuszonym skręcie, najpierw na płaskich, niebieskich trasach, a później stopniowo na coraz trudniejszych.

 

ELEMENTY FREESTYLE’U:

Trening w snowparku w drugiej części dnia: kładziemy nacisk na podstawkowe skoki z rotacjami oraz nauka grabow na małych i średnich skoczniach oraz uczymy prawidłowej techniki przejeżdżania wszystkich boxow i raili na snowparku. Wszystko to w kontrolowanych warunkach z zachowaniem metodyki nauczania i  wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

VIDEOCOACHING:

Podczas przerwy obiadowej trenerzy prowadzą wideoanalizę jazdy w oparciu o wcześniej zebrane materiały podczas treningu na tyczkach. Ta sprawdzona metoda pozwala to na jeszcze szybszą eliminację błędów w technice i skuteczną autokorektę, a co za tym idzie – większy progress.

WYŻYWIENIE:

W przerwie między blokami zajęciowymi, mamy zapewniony ciepły posiłek w jednej z restauracji przy stoku. Każdy uczestnik otrzymuje drugie danie z kompotem, aby nabrać sił na dalszą część zajęć sportowych!

MAŁE GRUPY: 6-8 OSÓB:

Dążymy do bycia najlepszymi narciarzami! Nie chcemy tylko potrafić się ścigać na tyczkach, ani tylko umieć skakać na skoczniach. Dążymy do bycia narciarzem kompletnym! Czyli radzić sobie w każdych warunkach, na slalomie i gigancie, na skoczniach w snowparku czy w głębokim śniegu poza trasą. Dlatego nasze szkolenie narciarskie jest podzielone na odpowiednie bloki treningowe, i w każdym z nich kładziemy nacisk na technikę i fun!

Doskonale wiemy również jak ważne jest indywidualne podejście do każdego kursanta, dlatego dbamy o zachowanie małych grup, dające najlepsze możliwości rozwoju. Wykorzystujemy rozwiązania sprawdzone i najbardziej efektywne.

 

ZAWODY NA ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII:

Na zakończenie każdego turnusu półkolonii przewidujemy zorganizowanie zawodów ze wspólnym podsumowaniem całego tygodnia. Będzie to okazja do zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim doskonałej zabawy! Będzie dużo emocji, śmiechu i zapewniamy, ze nikt nie wróci do domu z pustymi rękami! 🙂

TRANSPORT:

Aby jeszcze bardziej ułatwić uczestnictwo w zajęciach, dajemy możliwość skorzystania ze wspólnego transportu busami na stok. Spotykamy się każdego dnia na Stadionie w Piwnicznej-Zdroju o godz. 8:30, skąd po zbiórce, wspólnie ruszamy na Wierchomlę. Odbiór uczestników każdego dnia jest w tym samym miejscu – na Stadionie około godziny 15:30.

UBEZPIECZENIE:

Na cały czas trwania półkolonii, zapewniamy wszystkim uczestnikom ubezpieczenie NNW.

MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU:

Jeśli chcieliby Państwo zapisać swoje dziecko na półkolonie zimowe, ale nie macie odpowiedniego sprzętu narciarskiego/snowboardowego, nie ma się czym martwić! Istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu z naszą pomocą. W tym celu serdecznie zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Konieczne będzie podanie wzrostu, wagi i rozmiaru buta dziecka.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA:

8:30                   Zbiórka: parking przy Stadionie KS Ogniwo Piwniczna (ul. Krynicka)

9:00-11:30      Rozgrzewka + I BLOK ZAJĘCIOWY: trening na tyczkach

11:30-12:30    Przerwa obiadowa + WIDEOCOACHING

12:30-15:00    II BLOK ZAJĘCIOWY: szkolenie narciarskie/snowboardowe (w tym snowpark)

15:30                 Odbiór dzieci: parking przy Stadionie KS Ogniwo Piwniczna (ul. Krynicka)

 

Zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji planu dnia, uwzględniając aktualne warunki pogodowe, wiek oraz możliwości ruchowe i wydolnościowe uczestników.

Uczestnicy obowiązkowo muszą posiadać kompletny i sprawny sprzęt narciarski / snowboardowy (własny lub wypożyczony) oraz kask

CENA – 1290 zł (5 dni) lub 300zł/dzień

ZAPEWNIAMY:

 • Opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry wychowawców i instruktorów. Dzieci od momentu rozpoczęcia zajęć, aż do odbioru są pod stałą opieką wychowawców;
 • SKIPASS na cały czas trwania półkolonii;
 • Realizację programu półkolonii; zajęcia narciarskie/snowboardowe oraz aktywności sportowe od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00;
 • Wyżywienie (obiad). Każdego dnia dzieciom zapewniamy ciepły posiłek + kompot
 • Ubezpieczenie NNW na cały okres trwania półkolonii;
 • Wideoanalizę;
 • Wspaniałą atmosferę;
 • Pamiątkowy gadżet z półkolonii

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

 • Wypełnioną Kartę Uczestnika
 • Legitymację szkolną
 • Sprzęt sportowy – narty+buty+kije lub snowboard+buty oraz kask narciarski i gogle
 • Plecak – będziemy się przemieszczać, plecak musi pomieścić wszystkie rzeczy osobiste i być wygodny
 • Drugie śniadanie: baton/kanapka + coś do picia
 • Komplet ochraniaczy: kask, kolana
 • Strój właściwy na stok (w tym: kurtka i spodnie wodo- i wiatroochronne, bielizna termiczna i wysokie skarpety narciarskie)
 • Krem na mróz, pomadka ochronna

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA:

 • Wiek od 7 do 14 lat
 • Wypełniona Karta Uczestnictwa w półkoloniach
 • Zgoda rodziców/prawnych opiekunów
 • Niezbędny sprzęt sportowy (narciarski / snowboardowy) oraz kask ochronny

jak się zapisać? (ważne!)

Aby zapisać swoje dziecko na wybrany przez siebie turnus półkolonii, wystarczy wysłać do nas maila, podając w zgłoszeniu: imię i nazwisko, wzrost, datę urodzenia dziecka, wybrany turnus oraz dane i kontakt do opiekuna. KONTAKT >>

Warunkiem rezerwacji jest zaksięgowanie na koncie firmy zadatku (590zł). W odpowiedzi na maila, otrzymasz Kartę Uczestnictwa w „ZIMOWYCH PÓŁKOLONIACH FREESTYLE WORLD”. Skan lub zdjęcie wypełnionej i podpisanej Karty Uczestnika proszę odesłać na adres mailowy, natomiast oryginał należy dostarczyć do Organizatora najpóźniej w dniu rozpoczęcia półkolonii – jest to warunek konieczny dla uczestnictwa w półkoloniach (!!!). Płatności pełnej ceny za półkolonie należy dokonać najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu półkolonii. W przypadku rezerwacji w terminie późniejszym na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu płatności należy dokonać w tym samym dniu.

Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność wpłat rezerwacyjnych.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania turnusu/grupy zajęciowej w sytuacji nie zebrania się minimalnej liczby uczestników oraz zmiany planu w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

ZOBACZ JAK MOŻE WYGLĄDAĆ ZIMA!

Odtwórz wideo