enduro & mtb

kolarstwo górskie

MTB = Mountain Terrain Bike – czyli jazda po trudniejszym, bardziej wymagającym terenie, np.  ścieżki górskie, szlaki leśne, specjalne tory przeszkód. To między innymi DOWNHILL – kolarstwo zjazdowe oraz ENDURO – polegające na jeździe po wyznaczonych naturalnych ścieżkach, w urozmaiconym terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu.

Nasze szkolenie dostosowujemy zawsze indywidualnie do potrzeb i poziomu zaawansowania. Do treningów wykorzystujemy nasz pumptruck, tory treningowe, a także dobrze znane nam okoliczne górskie szlaki. 

Na samym początku omówimy zasady bezpieczeństwa, a później zajmiemy się techniką jazdy na rowerze górskim – MTB. Zanim jednak pojedziemy na trasę, nauczymy się podstaw jazdy na pumptracku. Zaczniemy od odpowiedniej pozycji, a później przejdziemy do nauki „pompowania” oraz pokonywania zakrętów otwartych i zamkniętych (w bandach). No i wiadomo, że jak już tylko umiejętności pozwolą, bez skoków się nie obejdzie. ; )

 

W ramach dyscyplin MTB realizujemy:

  • Sekcję sportową – regularne treningi grupowe, również przygotowanie do zawodów. Treningi na bikeparku, singletrailach (specjalnie przygotowanych ścieżkach enduro)
  • Szkolenia grupowe – górskie wycieczki z trenerem i przewodnikiem
  • Szkolenia indywidualne – szkolenie na pumptrucku i trasach górskich
  • Półkolonie oraz zielone szkoły – grupy dostosowane do poziomu zaawansowania

 

Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem nie tylko w  zakresie techniki jazdy, ale także samodzielnego przygotowania i konserwacji sprzętu. Wszystko po to by nasi kursanci stawali się riderami zarówno coraz lepszymi, jak i samodzielnymi, a przede wszystkim – potrafiącymi przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Miejsce rozpoczęcia naszych szkoleń to Rowerowa Dolina. Wypożyczalnia, serwis, centrum testowe i punkt informacji turystycznej usytuowany tuż nad rzeką Poprad. Idealna baza wypadowa do uprawiania turystyki aktywnej. Trudno o miejsce piękniej położone i lepiej zlokalizowane.

Świadczy usługi wypożyczenia sprzętu, jak i serwisowe.

Okoliczna infrastruktura – skatepark, pumptruck, boisko, czy alejki na Nakle sprawdzą się doskonale do prowadzenia naszych bloków treningowych.